Wybór odpowiednich klamek do drzwi zewnętrznych i wewnętrznych

Dobranie odpowiedniej klamki do drzwi, zabezpieczającej wejście do domu lub mieszkania, może przysporzyć trudności komuś, kto pierwszy raz staje przed takim wyzwaniem. Jeśli chcesz kupić nowe klamki lub wymienić stare na nowoczesne klamki do drzwi to jesteś we właściwym miejscu! W artykule znajdziesz informacje dotyczące tego, w jaki sposób dobrać odpowiednie klamki do drzwi wewnętrznych i zewnętrznych.

Jak wybrać nowoczesne klamki do drzwi?

Jeśli chcesz dobrać odpowiednią klamkę do drzwi, postaraj się wcześniej określić jej podstawowe parametry, które są związane z rodzajem zastosowanego przy klamce szyldu. Zarówno właściciele nieruchomości, jak i projektanci wnętrz stosują najczęściej jedno z popularnych rozwiązań, jakie mają klasyczne wzory klamek: pojedynczy szyld o podłużnym kształcie lub drugi rodzaj – klamki z dzielonym szyldem (okrągłym, owalnym lub kwadratowym). Podstawowe parametry, które trzeba znać, aby wybrać odpowiednie klamki z podłużnym szyldem, to typ tzw. przebicia – otworu w drzwiach oraz rozmiar klamki. Drzwi i klamki to elementy z naszego otoczenia, które są ze sobą powiązane i zawsze idą w parze. Kiedy wybierzesz drzwi, kolejnym krokiem jest dobranie do nich odpowiednich klamek, które będą pasowały do każdego pomieszczenia w domu. Nie bez znaczenia jest spójny styl poszczególnych elementów aranżacji wnętrza oraz ergonomia klamek do drzwi – to ważna cecha użytkowa, która często determinuje wybór danego produktu.

Klamki do drzwi zabezpieczające wejście do domu powinny mieć solidną konstrukcję. Dobre klamki są wyposażone w sprężyny po obu stronach, dzięki czemu nie ma ryzyka, że ulegną awarii podczas użytkowania. Mocuje się je na specjalnych nitach, więc nie ma obaw, że klamka zostanie nam w ręce po zamknięciu drzwi zewnętrznych od środka czy z zewnątrz.

Klasyczne wzory klamek do drzwi wewnętrznych

Odpowiednia klamka do drzwi wewnętrznych będzie spełniała swoje zadanie przez długi czas. Szyldy dolne do klamek, inaczej nazywane rozetami, są dostępne w 3 popularnych typach: na klucz pokojowy, na wkładkę bębenkową oraz z pokrętłem WC. Do pokoju dziennego, sypialni i pokoju dzieci klasyczne wzory klamek są wyposażone w klucz pokojowy. Do pomieszczeń, które będą często zamykane, jak np. przejście do garażu, gabinet czy biuro, wygodnym rozwiązaniem może okazać się klamka z wkładką bębenkową. Do łazienki i WC wybiera się klamki w wersji łazienkowej z pokrętłem WC. Wybór szyldów dolnych (rozet), w które wyposaża się klasyczne wzory klamek, opiera się na trzech opcjach. Klamki z dzielonym szyldem rozety występują w kształcie okrągłym, owalnym lub kwadratowym.

Praktyczna rada: wybierając klamki z dzielonym szyldem owalnym, okrągłym lub kwadratowym nie trzeba podawać parametrów technicznych i sprawdzać przebicia w drzwiach. Rozmiar zamka przy tego typu klamkach nie ma znaczenia ze względu na sposób montażu: klamka i szyld dolny są montowane oddzielnie.

Klamki do drzwi – stylowe i w przystępnej cenie

Klamki do drzwi stylowe to coś więcej niż tylko dodatkowe elementy do skrzydła drzwiowego. Dla wielu osób wybór klamki wiąże się z decyzjami dotyczącymi materiałów, koloru, wykończenia, a przede wszystkim stylu dopasowanego do pozostałych akcentów dekoracyjnych. Każdy z elementów aranżacji ma przecież wpływ na ogólną estetykę, a klamki do drzwi (stylowe czy nowoczesne) kupuje się w kompletach – takie same do całego mieszkania. Wystarczy tylko dobrać odpowiednią funkcjonalność dolnego szyldu. Wysokiej jakości produkty łączące stylowe wzornictwo z niezawodnością i walorami użytkowymi znajdziesz w kolekcji naszego sklepu. Zróżnicowana oferta obejmuje klamki do drzwi stylowe, dostosowane do różnych preferencji projektowych i indywidualnego gustu.

Stylowe klamki są wykonane z rozmaitych materiałów, z których każdy ma swój niepowtarzalny urok i zalety:

  • stal nierdzewna prezentuje się nowocześnie i wyróżnia wysoką trwałością;
  • klamki z mosiądzu w ciepłych odcieniach kojarzą się z klasycznym pięknem;
  • nowoczesne klamki do drzwi chromowane wyróżnia efektowne lustrzane wykończenie;
  • stylowe drewniane klamki dodają wnętrzu ciepła i naturalności, tworząc przytulną domową atmosferę.

Przystępne ceny produktów nie oznaczają pójścia na skróty w kwestii jakości. Klamki w niższym przedziale cenowym są produkowane z tańszych materiałów w długich seriach. Nowoczesne klamki do drzwi o luksusowym wyglądzie to zaś unikatowe modele wykonane z najwyższą starannością i dbałością o detale. Wszystkie klamki pochodzą od zaufanych producentów i dostawców – łączą trwałość, funkcjonalność oraz klasę.

Oprócz klamek do drzwi istnieje możliwość zamówienia takich elementów jak gałki meblowe pasujące do klamek. Wymiana uchwytów meblowych to niedrogi i prosty w realizacji sposób na odświeżenie wnętrza. Kolekcja gałek obejmuje wiele wzorów, kształtów, kolorów i materiałów, dając nieograniczone możliwości transformacji wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *